Elderberry Jelly | Pack of 2 | 9 oz | Nutt Family Jams & Jellies
Elderberry Jelly 9 oz. Jar
Nutrition Facts on Elderberry Jelly Label
Nutrition Facts and Ingredients for Elderberry Jelly
Elderberry Jelly | Pack of 2 | 9 oz | Nutt Family Jams & Jellies
Proudly Made in USA, Shop Small, GROW Nebraska

Elderberry Jelly | Pack of 2 | 9 oz | Nutt Family Jams & Jellies

Regular price $25.98 Sale price$24.68
/
Shipping calculated at checkout.

With the "Oh so good" taste the Elderberry Jelly from the Nutt Family provides a sweet and tangy flavor, which makes it perfect for almost any occasion. Its long-lasting flavor makes it the perfect addition to your favorite treats, from toast to muffins and pancakes. Enjoy the burst of flavor with every bite.

  • 9 oz. Glass Jar 
  • Refrigerate After Opening 
  • Made in Nebraska 

The Nutt family have been creating delicious homemade jams & jellies for over 10 years. Using their own homegrown produce and wild berries, their jams and jellies are not only fresh, but are made the old-fashioned way, bringing the best quality product to you. Growing up, Danelle and her mom would make plum and chokecherry Jelly. As she got older, that love for jelly making stayed and she had started making it for friends and family. The business eventually grew to craft shows and stores. Each year they add a new flavor or two. Based in Ravenna, Nebraska.The Nutt family have been creating delicious homemade jams & jellies for over 10 years. Using their own homegrown produce and wild berries, their jams and jellies are not only fresh, but are made the old-fashioned way, bringing the best quality product to you. Growing up, Danelle and her mom would make plum and chokecherry Jelly. As she got older, that love for jelly making stayed and she had started making it for friends and family. The business eventually grew to craft shows and stores. Each year they add a new flavor or two. Based in Ravenna, Nebraska.

sugar, elderberry juice, lemon juice, and pectin (dextrose, citric acid, fruit pectin)

Rendering loop-subscriptions
$0.00 each
0.00
Purchase Options
Selling Plans
$24.68
$24.68
each
$24.68
$24.68
each
 Deliver every month